MajorVMajor Veronika Gyenesdiáson, az 50m-es futócéllövő Európa-bajnokság utolsó versenynapján 380 körös teljesítménnyel, új Európa-csúccsal nyert a 40m futócél vegyes női versenyszámban.

MajorV

Második lett az ukrán Avramenko Galina 377 körrel, a harmadik helyen 375 körrel az orosz Izmalkova Irina végzett. A Major Veronika, Körtvélyessy Gabriella és Bedekovich Viktória összetételű magyar csapat bronzérmes lett.

A magyar szövetség beszámolója szerint Major már a szombati nap után az élen állt 191 körrel (97, 94) néggyel megelőzve a második német Daniela Vogelbachert. A keszthelyi sportlövőnek vasárnap sem remegett meg a keze, a második húsz lövés (95, 94) során sem tudták megelőzni.

A férfiaknál a lengyel Lukasz Czapla lett az első 395 körrel, a legjobb magyar, Tasi Tamás 384 körrel 11. helyen zárt, Boros László 380, Sike József 376 körrel fejezte be a 40 vegyes számot.

Major Veronika győzelme után így nyilatkozott: - Nagyon akartam ezt a sikert. Az utolsó 8-ast leszámítva elégedett vagyok a mai eredményemmel (is). Szerencsére ez már nem befolyásolta a versenyt. Örülök a 380 körös teljesítménynek és a sporttörténelmi aranyéremnek is, hiszen korábban a nőknek ebben a szakágban, 50 méteren nem rendeztek kontinensviadalt. Mivel keszthelyi vagyok, különös értéke van ennek a győzelemnek, hiszen ott nyertem, ahol elkezdtem lőni. A gyenesdiási lőtér méltó helyszíne volt az Eb-nek, a külföldiek is nagyon dicsérték. Most egy kis pihenő következik, aztán készülünk, de már pisztollyal az augusztusi, riói világkupára és a szeptemberi 25 méteres Európa-bajnokságra.