Egerszegiek a Kékestetőn.

Augusztus utolsó hétvégéjén a Mátra Maratonnal befejeződött az 2009-es évi T-Mobile Top Maraton sorozat. Összesen 1554-en neveztek a 89-, 56- és 28 kilométeres távokra, közülük a Zalaegerszegi KSE öt versenyzője is.

A Mátra Maraton a legnépszerűbb versenyek egyiké vált Magyarországon. Ennek az is az oka, hogy a közép és a hosszú távú versenyzőknek az 1014 m magas Kékestetőt is meg kell mászni, ami sokak számára igazi kihívásnak számít.

Öt ZKSE versenyző állt rajthoz, közülük Pálmai Zsolt rövid távú férfi felnőtt kategóriában a 3. helyet szerezte meg, két perc hátránnyal az első helyezettől. Horváth Sándor (képünkön) hosszú távon egy defekt és egy hatalmas esés ellenére is 14. helyen ért célba 4 óra 36 perces idővel. Az egyetlen női versenyzőnk, Cséri Szilvia 6. helyet szerezte meg a rövid távos hölgyek mezőnyében.

A sorozat összetettjében négy állomás eredményeit tekintve Dósa Eszter (Vitalitás SE) és Blazsó Márton (Contact SE Pécs) volt a legjobb.