Nemzetközi, egyben magyar BMX bajnoki fordulót rendeztek Nagykanizsán (szinte szó szerint) a helyi baseball-pályát körülölelő kerékpáros ügyességi pályán. A verseny gyakorlatilag kettős fordulót takart, s a magyar (azon belül is természetesen kanizsai) résztvevőkön kívül Ausztriából, Horvátországból és Szlovákiából is érkeztek kerekesek a viadalra.

Az első nap a 15-16 éves fiúk között a kanizsai Szollár Zsolt lett második, Kiss Gyula pedig nyerte saját kategóriáját, míg az amatőrök között dél-zalaiak döntöttek egymás között a helyezésekről Szőllösi Ádám (1.), Soós Patrik (2.) és Fürdős Gergő (3.) személyében.

Szollár Zsolt (Extrem Bike) a 15-16 évesek népes mezőnyében vasárnap túlteljesítette előző napi eredményét - vagyis első lett, csakúgy, mint Kiss Gyula (aki ezzel második elsőségét söpörte be), s a „Cruiser” beosztásban Farkas Dávid is elcsípett egy harmadik pozíciót. Az amatőröknél második nekirugaszkodásra Soós Patrik másodikként, míg Fürdős Gergő harmadikként ért célba.