Szombaton Visegrádon került megrendezése a 2009-es Top Maraton sorozat második állomása, a 10., jubileumi Duna Maraton, mely egyben az Inter-Mountain Series egyik "etapja", és a Magyar Kupasorozat 3. futama is volt.

Sajnos a szervezőknek nem sikerült megoldani, hogy újból a Budai várból induljon a mezőny, de ennek ellenére is közel 1600-an neveztek. A pálya talán az eddigi legizgalmasabb, legváltozatosabb volt az évben. Az aszfaltos úttól kezdve a földúton, az egy nyomsávos kis ösvényeken keresztül egészen a technikás, nagy odafigyelést és tudást igénylő köves, sziklás emelkedőkig és lejtőkig minden megtalálható volt. A versenyzők Visegrádon keresztül indultak a Pilisbe, majd Pilisszántó, Pilisszentkereszt, Pilisszentlélek, Dobogókő érintésével a visegrádi fellegváron keresztül érkeztek vissza a Duna-partra.

A verseny érdekessége, hogy a Multivan Merida Biking Team színeit képviselő, a 2005-ös Európa bajnok hegyikerékpáros, Hannes Genze és csapattársa a svájci Andrea Kulger is ott volt a versenyen. Papírforma szerint ők nyerték a 100 km-es hosszú távot, legjobb magyarként a harmadik helyet Parti András szerezte meg egy technikai problémából kifolyólag.

A Zalaegerszegi KSE bringásai közül Budai Anita, Cséri Szilvi, Szekér Adrienn, Bolla Gábor és Pálmai Zsolt a rövidtávon, Gránicz István, Káldi Tamás és Tóth András pedig a középtávon indult.

A zalaegerszegiek következő eredményekkel térhettek haza:

Felnőtt női rövidtáv (győztes ideje: 1:44:22): Cséri Szilvi: 7. hely (2:11:13) Budai Anita: 8.hely (2:15:15) Szekér Adrienn: 9. hely (2:17:33)

Felnőtt férfi rövidtáv (győztes idő: 1:19:02): Pálmai Zsolt: 7. hely (1:24:35) Bolla Gábor: 30. hely (1:47:17)

Master 1 férfi középtáv (győztes idő: 3:26:49): Gránicz István: 63. hely (4:33:50) Káldi Tamás: 106. hely (5:09:22)

Felnőtt férfi középtáv (győztes idő: 3:02:53): Tóth András: 6. hely (3:16:40)