Az elmúlt hét végén rendezték meg a Balaton Bike Fest kerékpáros fesztivált Balatonfüreden, ami talán Európa egyik legnagyobb bringás fesztiválja lehet az elkövetkező években.

A Zalaegerszegi KSE kerékpárosai a Downhill és a Maraton versenyeken voltak érdekeltek.

A pénteki napon megrendezett Tihany Downhill-en Szijártó Richárd a junior kategória 32. helyét szerezte meg. A futam népszerűségét jellemzi, hogy a szakág korábbi világbajnoka is jelen volt és több tévétársaság élőben adta a viadalt.

Vasárnap rendezték a Balaton Maratont, ahol már népesebb zalaegerszegi versenyzőcsoport sorakozott fel a rajtvonal mögött. A szervezők 106 kilométeres hosszú-, 60 kilométeres közép-, és 38 kilométeres rövidtávot írtak ki. Az időjárás ismét nem kedvezett a maraton indulói számára. Előző napok heves esőzéseinek köszönhetően a pálya nagy része és az erdei ösvények igen csak nehezen száradtak, így helyenként hatalmas sártengerrel kellett megküzdeni az indulóknak. Ennek ellenére 341 bringás bátorkodott rajthoz állni a versenyen.

A ZKSE versenyzői ismét kiválóan szerepeltek, így a következő eredmények születtek:

Rövidtáv felnőtt: 1. Pálmai Zsolt, 4. Bolla Gábor

Rövidtáv U17: 3. Balogh Dávid

Rövidtáv Master1: 16. Brender Krisztián

Középtáv felnőtt: 2. Tóth András

Középtáv Master1: 8. Dervalics Gábor