roszlerdoriNépes mezőnyök a Zalaszám és a WHC kupán.

Két versennyel indult az erszegi atlétikai hétvége. Előbb a 11-13 éves fiatalok vették birtokba a sporttelepet. A 240 ifjú atléta 60 és 800 m-en,valamint távolugrásban és kislabda hajításban versenyzett a WHC kupáért és érmekért.

roszlerdori1

Örömteli, hogy a Zalaszám ZAC kisiskolásai közül Kiss Dávid megnyerte a kislabda hajítás döntőjét. Lákovics Márk és Zuggó József két-két ezüstérmet nyert. Ugyancsak második lett Zuggó Teréz távolugrásban. Németh Milán, Süle Nimród,Zuggó József, Major Ágnes pedig bronzéremmel indíthatta atlétikai pályafutását.

Szombaton délután együtt versenyeztek a fiatalokkal a felnőtt vidékbajnokság résztvevői. A jó idő, a szuper liga versenyszámok és a Zalaszám kupa díjai is több 200 sportolót hoztak Zalaegerszegre.

A bajnokságon több jó eredmény született. Végül a fő díjakat - a női és férfi Zalaszám kupát - Nádházy Evelin (GEAC) 400 m-en elért 53,61 mp-es teljesítménnyel,valamint Eszes Dániel (Dunakeszi) 110m gáton elért 14,40 mp-es időeredményével nyerte. Jutott érem a házigazdáknak is. Röszler Dóra remek 12,01 mp-es idővel lett vidékbajnok 80 m gáton. Bronzérmes lett Nagy Pálma,Csányi Krisztofer és Bajnóczi Sára 200 m-en. Molnár Nóra 200 m-en 4. ,Ott Benjamin 400 m-en 5. ,illetve Pető András 400 m gáton ért el szintén értékes 5. helyezést.