200valto18.09.17Az évad legtöbb atlétáját megmozgató országos váltófutó-bajnokságot Szekszárdon rendezte a Magyar Atlétikai Szövetség.

A felnőttek mezőnyében nagyszerű Zalaszám ZAC siker született. A Dienes Mátyás, Szűcs Valdó, Baki Barnabás és Ott Benjamin összetételű 4x200 m-es váltó 1;29,53 perces időeredménnyel felnőtt bajnoki ezüstérmet nyert. A csapat edzői: Kámán Ferenc és Góczán István.

200valto18.09.17

Alig maradt le a dobogóról a zalaegerszegi női 4x200 m-es négyesfogat. Nagy Pálma, Ferenczi Melinda, Hári Anna és Varga Panna1;45,54 perces idővel szoros versenyben negyedik helyen hozta be a célba a váltóbotot. A Zalaszám ZAC felnőtt 4X800 m-es középtávfutó váltója Borsos Bálint, Császár Máté, Németh Levente és Ott Benjamin futási sorrendben pedig ötödikként ért célba.

Az utánpótlás korúak váltófutó bajnokságán hagyományoknak megfelelően jól szerepeltek a Zalaszám ZAC 13-18éves fiataljai. A legjobb teljesítményt a Sabjanics Zorka, HorváthJázmin, Németh Boglárka és Muszil Ágnes 4x800 m-es négyesfogat érte el, amely 10;47,12 perces időeredménnyel harmadik helyen végzett. A bronzérmes csapatot Góczán István edző készítette fel.

Az érmen kívül további hét zalaegerszegi csapat ért el döntős helyezést.