Nyomtatás

Sokan utazhatnak Porecsbe

Nagykanizsán, a HSMK-ban rendezték meg ismét a Szan-Dia FSC szervezésében a Dance Star elnevezésű látványtáncos vb kvalifikációs versenyt.

A házigazda kanizsaiak nem is szerepeltek rosszul, hiszen a 800 fős mezőnyben 20 aranyat, 5 ezüstöt és 4 bronzot nyertek, így a 42 gyakorlatukból 32 kvalifikálta magát a világbajnokságra, melyet május 22-26. között rendeznek a horvátországi Porecsben.

- A rendezéssel és a hangulattal a nemzetközi szövetség is nagyon elégedett volt - mondta a szervezők részéről Tóthné Vágó Alexandra. - A nemzetközi zsűri is csak dícsérő szavakat mondott a színvonalról és a hangulatról, ahogy fogalmaztak, Nagykanizsára mindig öröm jönniük.

Dance Star Hungary vb-selejtező, kanizsai eredmények.

Akrobatikus dance szóló mini korcsoport: 1. Szabó Herta.

Akrobatikus dance szóló gyermek: 1. Szabadi H. Kata, 2. Szerdahelyi Enikő.

Akrobatikus dance szóló junior: 1. Gelencsér Bíbor, 2. Ujj Viktória Zóra.

Akrobatikus dance szóló felnőtt: 2. Lanz Tamara.

Akrobatikus dance duó, trió, négyes junior: 1. Solymos Vivien-Kurucz Petra, 2. Grabant Nóra-Takács Zsóka.

Akrobatikus dance csoport gyermek: 1. Forró Csokoládé.

Akrobatikus dance csoport junior: 1. Trója.

Akrobatikus dance formáció junior: 1. Sakk.

Musical színházi szóló junior: 1. Zsohár Fanni, 2. Varga Fanni.

Musical színházi csoport gyermek: 1. Omlett.

Musical színházi csoport junior: 1. Mamma Mia.

Musical színházi csoport felnőtt: 1. Cigánylányok.

Musical színházi formáció gyermek: 1. Pilóták.

Musical színházi formáció junior: 1. Transilvánia Mánia.

Nyított szóló gyermek: 3. Szabadi-Horváth Kata.

Nyitott szóló junior: 3. Varga Fanni.

Nyitott szóló felnőtt: 1. Varga Izabella Luca.

Nyitott duó, trió, négyes mini: 1. Stimecz Janka-Kopcsó Olívia-Berta Bonita.

Nyitott duó, trió, négyes gyermek: 1. Sziva Zsófia-Sipos Jázmin-Csöndör Lili, 3. Szollár Petra-Marton Dóra.

Nyitott duó, trió, négyes felnőtt: 1. Kátai Lora-Hajmási Lili.

Nyitott csoport gyermek: 1. Éjszaka a Múzeumban.

Nyitott csoport felnőtt: 3. Bohém Rapsodia.

Nyitott formáció gyermek: 1. Aladdin.

Produkció csoport junior: 1. Sivatag Rózsája.