A  ZÚK-os fiúk átírták megyei ranglistát.

Győrben a serdülők részére rendezték meg az idei szezon utolsó országos úszóbajnokságát. Az egerszegi EuropTec ZÚK-ot 4 fiú versenyző képviselte: Gergye Ákos (2002), Betlehem Dávid (2003), Új-Bera Mátyás (2003) és Gergye Milán (2004).

Az első nap két izgalmas versenyt hozott. Gergye Ákos 100 m háton rajtolt, s elég jó idővel a második helyen verekedte magát a döntőbe, ahol ugyan javítani tudott az idején, de az mégiscsak a 3. helyhez lett elegendő. Némi kárpótlás, hogy a megyecsúcsok (0:58,54) között ebben a versenyszámban immár az ő nevét jegyzik.

Ezen a napon Betlehem Dávid a délelőtti órákban 200 m pillangón melegített be – a 10. helyet megszerezve – a délutáni 1500 méteres gyorshoz. Délután aztán kiváló úszással a 4. helyet szerezte meg. Ideje azonban új megyecsúcs (15:56,41), s talán az sem elhanyagolható tény, hogy az 1-3 helyezettek egy évjárattal idősebbek voltak.

A második nap délelőttje a 400 m gyorsról szólt, itt Betlehem Dávid a 7. helyen került a döntőbe, Gergye Milán és Új-Bera Mátyás pedig ügyesen tartotta magát a középmezőnyben. A délutáni döntő sem hozott nagy meglepetést, mivel Dávid úszása javult ugyan 1 teljes másodpercet, a helyezése maradt a 7. Eredménye új megyei csúcs: 04:06,70.

A 3. versenynap a 200 m hátúszásé volt. Gergye Ákos a második, Betlehem Dávid az 5. helyen kvalifikált a délutáni döntőbe. S bár mindketten még faragtak is délelőtti idejükből, a fináléban helyezésük azonban nem változott. Ugyanakkor Ákos az ezüstérem mellett a 02:05,19-es idejével újabb megyecsúcsot ért el.

Az utolsó versenynapon a Gergye testvérek 50 m háton úsztak, Ákos a 2. helyen jutott az „A”-döntőbe, Milán pedig jó versenyzéssel az első húszban végzett. Délután Ákos még faragott ugyan két tizedet, ami 3. megszerzésére volt elég. A 0:27,48-as idő újabb megyecsúcs. Betlehem Dávid 800 méteres gyorsúszás mezőnyében 8:25,96-os, megyecsúcsot érő idővel az 5. helyen fejezte be a versenyt.