Megyecsúcsok, helyezések az ifjúsági úszók ob-jén

Hódmezővásárhely adott otthont az úszók ifjúsági országos bajnokságának, amelyen a ZÚK-ot hárman képviselték.

Betlehem Dávid 800 és 1500 méteres gyorsúszásban is új megyecsúcsot ért el, míg Gergye Ákos ugyanezt 100 és 200 méteres hátúszásban tette meg. Betlehem Dorka pedig a lányok versenyében teljesített jól.

Az első napon a 100 m hátúszással kezdtek a fiúk, ahol Gergye Ákos került be az A-döntőbe, ahol délután a második legfiatalabb versenyzőként végül a 7. helyen csapott célba. Időeredménye nemcsak saját legjobbja, hanem új megyecsúcs is ebben a korosztályban: 0:59,70.

Betlehem Dávid a 100 háton csak „bemelegített”, hiszen nem sokkal később 1500m gyorsúszásra ugrott a medencébe. A sok-sok hossz után 16:16,09 időeredménnyel – ami új megyecsúcs! - az előkelő 7. helyen csapott célba. Az első tíz versenyző közül a legfiatalabbként. Betlehem Dorka aznap 800 m gyorson állt rajthoz, ahol idei legjobb időeredményével a középmezőnyben végzett.

A második versenynapon Betlehem Dorka 400 m gyorson ismét a középmezőnyben végzett, csakúgy mint Gergye Ákos a 200 méteres vegyesúszásban. A kisebb pihenőt követő 3. versenynapon Gergye Ákos szerepelt kiválóan, hiszen a 200 méter hátúszás előfutamai után a 4. helyen kvalifikált a délutáni A-döntőbe. 2:07,48-as idejét azonban hiába faragta le 2:06,39-re az végül csak az 5. helyezésre lett elegendő. Az ideje azonban így is újabb megyecsúcs.

Az utolsó, negyedik versenynap egy bemelegítő-számmal kezdődött, 50m háton mindkét egerszegi elindult. Az úszásban rejlő sajátosságokat jól szemlélteti, hogy időereményük közötti kevesebb, mint 1,5 másodperces különbség 18 helyezésnyi különbség is volt egyben. Gergye Ákos a 8., míg Betlehem Dávid a 26. helyezést szerezte meg. Az előbbi ezzel a délutáni A-döntőbe jutott, ahol 2 tizeddel ugyan jobbat úszott délelőtti eredményénél, helyezése azonban nem változott.

Betlehem Dávid 800m gyorson indult, ahol 08:27,13-al a 8. helyet szerezte meg. Az időeredmény azonban ebben a számban is új megyecsúcs. Nővére, Dorka 1500 méter gyorson versenyzett kiválóan, a 12. helyet szerezte meg, 18:20,91-es idővel.