MolnarFloraob190331

Az előfutamokból a legjobb idővel (26,16) került a fináléba, ott pedig 25,79 másodperces idejével, mindössze négy századdal elmaradva a győztestől nyert ezüstöt.

Egy nappal később női 50 m pillangón immár aranyérmet szerzett. Ezen a távon egy ideje már a magyar csúcsot is a Flóra tartja, vagyis bőséges az „előélete” e számban. Nos, érvényesítette is az esélyét és a mindent eldöntő futamban elsőként csapott célba 26,83 másodperces idővel, tizenkét századdal előzve meg a második Bordás Beatrixet.

- Nagyon örülök az aranyéremnek, főleg a tegnapi 50 gyors ezüstje után, bár azt hozzátenném, nem volt a legjobb az úszásom - nyilatkozta az M4 televíziós sportcsatornának a döntő futam után Molnár Flóra. - A végére be is görcsölt a lábam, de ahhoz képest, hogy hétfőn érkeztem haza az Egyesült Államokból, azért nem olyan rossz az eredményem, a vb-szintidő teljesítéséért pedig még próbálkozhatok.

Női 50 m pillangón úszott egy másik kanizsai is, hiszen a DZVSE színeiben Varga Dominika is rajtkőre léphetett, mi több, ő is finalista lett és a döntő futamban Polgár Sándor tanítványa 27,42-es eredménnyel a hetedik lett.

100 m gyorson Molnár Flóra szintén döntős lett és ott végül 56,32-vel hatodik helyen végzett.

Fotó: facebook – Magyar Úszó Szövetség