SareczEva2BertotiRegina1

Zala megyéből a Trió Egerszeg ZTC 33, és a Göcsej KTFE 31 sportolóval képviseltette magát. A délelőtti nagy létszámú selejtezőkből kategóriánként a 24 legjobb jutott az „A” döntőbe. A délutáni döntőket nehezítette, a szintkülönbség mellett, a verseny kezdetére lezúduló csapadék. A legtöbb kategóriában szoros versenyben dőltek a bajnoki helyezések, így volt ez a felnőtteknél is.

A női mezőnyben Bertóti Regina (Göcsej KTFE) futott nagyszerűen, ami számára a 3. helyezést jelentette. A férfiak mezőnyében Fekete Ágoston (Trió Egerszeg ZTC) volt a legjobb zalai, az előkelő 11. helyen végzett. A szeniorok (N35) között idén a harmadik egyéni bajnoki címét szerző Sárecz Éva (Trió Egerszeg ZTC) magabiztos versenyzéssel nyert. Ugyanitt Császár Éva (Göcsej KTFE) a 2. helyet szerezte meg. A szenior férfiak F40-es mezőnyében Uhlir Péter (Trió Egerszeg ZTC) 3., míg F70-ben Vajda László (Trió Egerszeg ZTC) a 2. helyen végzett.