Szűcs Valdó (baloldali képünkön) idei felkészülése jobban sikerült a tavalyinál. Sérülése meggyógyult, sokat edzőtáborozott itthon az Angliában tanuló Zalaszám ZAC gátfutó.

Pénteken a zalaegerszegi serdülő versenyen magabiztosan bejelentette, hogy a szombati bécsi versenyt figyeljük, mert meglepetésre készül. Állta a szavát, a 60 m-es gátfutást nem csak magabiztos fölénnyel nyerte, hanem az évad első versenyén mindjárt megfutotta az Eb nevezési szintjét. Eredménye: 7,80 mp.

Ugyancsak remekelt Bécsben Dienes Dániel, a Zalaszám ZAC ifjúsági válogatott rövidtávfutója is, aki 60m-en 7,12 mp-es idővel ezüstérmes lett, 200 m-en pedig 22,69 mp-el 4.
Muszil Ágnes 400 méteren 61,82 mp-es teljesítménnyel 6 lett, Ott Benjamin pedig 51,18 mp-el 8. helyen ért célba ugyanezen a távon. Pető András 400 m-en 52,47 mp-el 7., 200m -en pedig 23,79 mp-es idővel 8. helyezést ért el.

x x x

Ennél jobban nem is kezdhette volna a 2019.évi fedett pályás atlétikai szezont Veiland Violetta (jobboldali képünkön) a tavalyi felnőtt dobó Európa Kupa 9. helyezett súlylökője, aki idén is szeretne kijutni az Európa bajnokságra és célul tűzte ki a 16,50 m-es határt.

Nos, a 15,73 m-es eredménye élete abszolút legjobb teljesítménye, amivel Budapest nyílt fedett pályás bajnokságán Márton Anita világbajnok mögött ezüstérmes lett.