ZTE: Nagy D, (21/15), Kovács (6/6), Burkholder (16/3), Boonstra (12/9), Hayes (12). Csere: Horti(10), Delics (10), Kuttor. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Pécs: Conwright (17/3), Wentzel (10), Gémes-Sarok (4), Braward (23/9) Udodenko (4). Csere Hegedüs (4), Szabó (7/3), Habling, Sánta, Kaposi (4), Ruják (1). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

A középházi csapatok rangadóján a Pécs kezdett jobban, már 20-13-ra is vezetett, innen jött fel a negyed végére a ZTE. A második negyed ádáz csatát hozott, a hazaiak gyengén dobtak, labdákat adtak el, így a Pécs elhúzott (18. p.: 32-40). A negyed hajrájában aztán ismét felzárkózott a hazai csapat.

IMG 7816 ab

A harmadik negyedben Nagy D. második triplája után egyenlített a ZTE (50-50), sőt egy 20-0-ás rohammal el is lépett. A vendéglátók már 74-54-re is vezettek. A hajrára ugyan kissé kiengedett a ZTE, de biztos győzelme nem forgott veszélyben..

IMG 7842 ab

A kezdeti gyengélkedés után a harmadik negyedben átvette az irányítást a hazai csapat és biztosan nyerte a rangadót.

IMG 7883 ab

Horváth Zsófia, a ZTE NKK vezetőedzője: - Az első húsz percben nem voltam elégedett a csapat védekezésével. A térfélcsere után feljavult a védekezésünk, támadásban is pontosabbak lettünk, ez hozta meg számunkra a sikert.

Meszlényi Róbert, a PEAC vezetőedzője: - Az első félidőben megvalósítottuk, amit elterveztünk. A második játékrészre puhák lettünk, visszaesett a teljesítményünk, ezt a ZTE kihasználta.