Remek szereplés Gyulán

Az ország túlsó végén, Gyulán rendezték meg a tájékozódási futók idei országos rövidtávú bajnokságát. A versenyre - minden eddigi részvételi rekordot megdöntő - 1250 tájfutó nevezett, köztük a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC sportolói is.

A nagy létszám mellett a zalaiak is rekordot döntöttek, hiszen a két klub versenyzői összesen 12 bajnoki érmet szereztek. Az utánpótlás korosztályban Fülöp Álmos Huba meglepetés győzelmének - a legfiatalabbak között 108 fős mezőnyben -, míg Molnár Levente 3. helyezésének és Takács Szilvia ezüstérmének örülhettek a zalaiak.

A felnőttek között Bertóti Regina szerzett bronzérmet. A nagy mezőnyű szenior kategóriákban Császár Éva és Uhlir Tímea is címvédőként nyert idén is magyar bajnokságot. De jó futással ezüstérmet szerzett Fehér Ferenc, míg a dobogó harmadik fokára állhatott fel Sárecz Éva, Mézes Tibor Sólyom, Mitró Zoltán, Vajda László és Bányai Attila is.

A zalaiak jobb eredményei. F14: 1. Fülöp Ámos Huba (Göcsej KTFE), 3. Molnár Levente (TRIÓ Egerszeg ZTC). F18: 8. Fekete Sámuel (TRIÓ Egerszeg ZTC). F40: 3. Mézes Tibor Sólyom (Göcsej KTFE). F45: 2. Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC), 3. Mitró Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC). F70: 3. Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Horváth Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC). F75: 3. Bányai Attila (TRIÓ Egerszeg ZTC). N16: 2. Takács Szilvia (Göcsej KTFE). N18: 7. Dely Virág Anna (TRIÓ Egerszeg ZTC). N21: 3. Bertóti Regina (Göcsej KTFE). N35: 1. Császár Éva (Göcsej KTFE), 3. Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC). N40:1. Uhlir Tímea (TRIÓ Egerszeg ZTC).

tajfuto17.10.05

A képen a bajnoki érmesek (Bányai Attila hiányzik).

Országos sprintváltó bajnokság

Az egyéni bajnoki verseny másnapján, szintén Gyulán - a Törökzug lakótelepen - rendezték meg az Országos Sprintváltó Bajnokságot. Ebben a versenyszámban 2-2 férfi és női versenyző alkot egy váltót. Az hét kategóriában összesen 226 váltó állt rajthoz. Ezúttal technikailag egyszerű, gyors futópályákat kaptak a versenyzők, ahol a kihelyezett sok ellenőrző pont kívánt a szokottnál nagyobb figyelmet.

Ebben a versenyszámban a Göcsej KTFE szenior csapata szerepelt a legjobban, amely a tavalyi győzelmét megismételve ezúttal is magabiztosan nyerte meg a V135-ös kategóriát. A váltó tagjai: Császár Éva, Vara József, Mézes Tibor Sólyom.

További bajnoki pontot érő helyezések. V14: 8. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kolcsár Panna, Molnár Botond, Molnár Levente, Antal Sára). V21:8. Göcsej KTFE (Kerényi Krisztina, Gond Balázs, Gond Gergely, Bertóti Regina). V135: 4. TRIÓ Egerszeg ZTC (Pap Viktória, Mitró Zoltán, Fehér Ferenc).