Tájfutás

Szombathelyen került lebonyolításra két fordulóban Vas, Veszprém és Zala megye rövidtávú tájfutó bajnoksága,. A versenyen több mint 200-an álltak rajthoz, köztük a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC tájfutói is.

A Mecsekben, Orfű központtal rendezték meg a tájékozódási futók legnagyobb hazai kupaversenyét, az 5 napos Hungária Kupát. A több mint 1300 induló között ott találhattuk a TRIÓ Egerszeg ZTC és a Göcsej KTFE tájfutóit is.

Zalai tájfutók a bajnoki versenyeken.

Egyre sikeresebb a zalai tájfutás a hazai bajnoki versenyeken. Ezúttal a Nógrád megyei Buját térségében, őszi hangulatban, szintes, de gyors pályákon rendezték meg a pontbegyüjtő csb-t, illetve az országos csapatbajnokságot.

Idén is előrelépést terveznek a Trió Egerszeg ZTC-nél

Az időjárás ugyan a téli évszaknak talán túlzottan is megfelelt az elmúlt hetekben, a szabadtéri sportágak képviselői - köztük a tájékozódási futók - dacolva a hideggel mégis már kint tartják edzéseiket, készülve a versenyszezonra.

A Vértes déli lábánál Csákberény térségében rendezték meg a tájékozódási futók egyesületi váltó- illetve egyéni országos bajnokságát. Az egyesületi váltókban 5 korosztály tagjai alkottak egy csapatot.

A férfiak mezőnyében Trió Egerszeg ZTC a pontszerző 8. helyen, míg a női váltó a szintén pontszerző 9. helyen érkezett célba. A férfi mezőnyben a Göcsej KTFE váltója is bajnoki pontot szerzett, a 9. helyen végzett.

tajfevobermes2

A szeniorok között bajnoki címnek is örülhettek a zalaiak, pontosabban a Trió Egerszeg ZTC. A női 125-ös korcsoportban Uhlir Tímea az élbolyban váltotta Bokros Andreát, aki nagyszerű futással magabiztos előnnyel indította Porgányiné Henrich Piroskát, aki stabil futással meg is tartotta az előnyt és győztesként érkezett a célba. Pontszerző 6. helyen végzett a Trió Egerszeg ZTC F170-es korosztályú váltója is.

x   x   x

Azonos terepen rendezték meg a sportág legrangosabb hazai bajnoki versenyét, a 900 főt felvonultató országos nappali egyéni bajnokságot. A két zalai klub összesen 8 bajnoki érmet gyűjtött.

Bertóti Regina (Göcsej KTFE) a női elit mezőnyben dobogó esélyesként állt rajthoz. Jó futással, szoros versenyben a 3. helyen végzett, mellyel idei harmadik egyéni bajnoki érmét szerezte. Az utánpótlás korosztályban Takács Szilvia (N14 – Göcsej KTFE) másodpercekkel a győzelemről lecsúszva a 2. helyen végzett.

tajfonebermesek2

Az egyéni ob bajnoki érmesei - Bertóti Regina, Takács Szilvia, Császár Éva, Varga József, Bányai Attila, Sárecz Éva, Szabó Ágnes (Bokros Andi nincs a képen).

A szeniorok között az N35-ben három zalai állhatott dobogóra. Ezúttal nagy főlénnyel Sárecz Éva (Trió Egerszeg ZTC) nyert, Császár Éva (Göcsej KTFE) és Szabó Ágnes (Trió Egerszeg ZTC) előtt.

Az N45-ős korcsoportban Bokros Andrea (Trió Egerszeg ZTC) magabiztos versenyzéssel a 2. helyen végzett csakúgy, mint Varga József (Göcsej KTFE) az F55-ös kategóriában. A veteránok között az F75-ben pedig Bányai Attila (Trió Egerszeg ZTC) szerzett újabb bronzérmet egyesületének.