DorogDorogi FC - ZTE FC 3-0 (1-0)

NB II labdarúgó-mérkőzés, Dorog, 600 néző. Jv: Csonka Bence. Gólszerzők: Faragó T. (33.), Vígh Á. (61.), Mészáros Á. (88.) Kiállítás: Nagy T. (67.) ZTE FC.

Dorog: Zima Á., Németh Á., Szellák S., Mészáros Á., Szedler Z., Vígh Á., Csató M., Bora Gy., Szalai A., Tomás L., Faragó T.

ZTE: Szappanos P., Forgács A., Koszó B., Vernes R., Nagy G., Végh G., Polényi G., Dudek T., Ekker M., Nagy T., Balázs Zs.

Első félidő

A 14. helyen álló Dorogi FC a 9. helyen álló ZTE csapatát fogadja.

1. perc Szedlár Zoltán szögletét követő akció sajnos nem veszélyeztette a zalaegerszegiek kapuját.

9. perc Egy szép akciót követően Németh Ádám került a kapu előtt helyzetbe, de egy védő tisztázott

23. perc Végh Gábor szabálytalan akcióját sárga lappal jutalmazta a játékvezető

25. perc Egy kapu előtti ütközést követően Németh Ádám a földre került, és úgy beütötte a fejét, hogy már nem tudja folytatni a játékot, így helyette Grabant Péter a pályán

33. perc GÓÓÓÓL!!!!
Vígh Ádám remek sarkazása után Szedlár Zoltán indult a bal szélen, majd pontosan adta be Faragó Tamásnak, aki a labdát a hálóba rúgta

38. perc Szedlár pimasz lövése csak centikre kerülte el a kaput

41. perc Szedlár Zoltán mezhúzásért sárga lapot kapott

Vége az első félidőnek

Második félidő

A szünetben cserélt a vendég csapat, Nagy Gábor helyett Patvaros Zsolt folytatja a játékot.

53. perc A zalaiak erőtlen lövését Zima könnyedén hárította.

60. perc GÓÓÓÓL!!!
Végletekig kijátszott helyzetből a szinte üres kapuba Vígh Ádám tolta a labdát

65. perc Nagy Tamás egy szabálytalanság után piros lappal távozhatott az öltözőbe

69. perc A gólszerző Vígh Ádám helyére Simon Attila érkezett a pályára

70. perc Simon Attila alapvonalról adta be, de Faragó fejese a kapu fölé pattant

73. perc Faragó agresszív támadását előbb a kapus hárította, majd Szedlár lövése kerülte el a hálót

74. perc Dubek Tamás helyett Ágoston Donát a pályán

75. perc A Dorogi FC játékosai megnyugtató előnyt szereztek a két góllal, ami azt eredményezi, hogy felszabadult, közönségszórakoztató játékot mutatnak a második félidőben.

78. perc Schindler Szabolcs edző kihasználta harmadik cseréjét is, Szellák Soma helyett Kamarás György folytatja a játékot

88. perc Egy szép támadást követően Mészáros Áron lövését már nem tudta Szappanos hárítani, így ezzel a góllal beállították a 3-0-s végeredményt.

Forrás: dorogifc.hu

Az első tizenöt percben csak ismerkedtek egymással a csapatok, mindkét oldalon kisebb helyzetek alakultak ki. .A folytatásban a hazaiak játszottak enyhe fölényben és egy szép akció végén megszerezték a vezetést. A félidő hajrájában két vendég lehetőség is ki maradt.

Fordulás után enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a ZTE, különösebb eredmény nélkül. Egy újból szélről belőtt labda után már két góllal vezettek a házigazdák. Egy kemény belépő után Nagy Tibor, a ZTE játékosa piros lapot kapott. A tíz főre olvadt vendégcsapat ellen egyértelműen a hazaiak irányítottak, ellenfelüknek helyzete sem akadt. A hajrában újabb gólt szerzett a Dorog, ezzel fölényessé tette győzelmét.

A ZTE csak az első félidőben nyújtott elfogadható teljesítményt, összességében sem volt a pontszerzésre.