Falco Vulcano Szombathely KC - Zalakerámia ZTE KK 86-73 (26-21, 20-19, 22-14, 18-19).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 2500 néző. Jv.: Földházi, Farkas, Vida.

Falco: Medford (2), Govens (33/21), Váradi (20/12), Pustahvar (8/6), Zsigeranovics (6). Csere: Tóth N. (7), Barham (3/3), Kovács P. (5/3), Bognár (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulics.

ZTE: Ubilla (11/3), Norfleet (21/15), Benke (17/3), Szabó Zs (7/3), Drungilas (5). Csere: Wright (3), Mohácsi (9/6), Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első tíz percben a hazaiak irányítottak, a ZTE-nek csak felvillanásai voltak. A negyed hajrájára felzárkózott az egerszegi csapat (9. p. 21-19), de ennél közelebb már nem került a Falcohoz a találkozó során. Nem sikerültek kinti dobásaik, fokozatosan esett vissza addig sem acélos dobó százalékuk.

A második tíz perc végén nagyot küzdve hat pontra ismét felzárkózott a zalai csapat (20. p. 46-40). A harmadik negyedben többször is a vendégek kárára tévedtek a játékvezetők. Bencze Tamás szóvá tette, amiért technikait kapott, a Falco 68-54-re elhúzott.

A negyedik játékrészben is küzdött a ZTE, egyszer tíz pont alá is jött, de sok labdát adtak el játékosai, s a kinti dobásaik sem sikerültek. Az egész mérkőzésen a tavaly még a ZTE-ben szereplő Govens tovább gyűjtötte pontjait.

A kaposvári győzelem után a ZTE ezúttal támadásban és védekezésben egyaránt gyengén teljesített. A Falco győzelme megérdemeltnek mondható.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A harmadik negyedben hatpontos hazai vezetésnél furcsa döntések történtek a pályán. A Falco végig faulthatáron védekezett, tehette, hazai pályán játszott. Győzelméhez hozzájárult Govens extra dobó teljesítménye.