Zalakerámia ZTE KK–KTE Duna-Aszfalt 60-91 (11-17, 10-24, 21-20, 18-30).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1300 néző. Jv.: Kapitány, Boros, Kulcsár.

ZTE: Vaughn(9), Simmons (7), Benke (4), Szabó Zs. (2), Radics (14).Csere: Jeffers (12), Horváth Á. (9/9), Mohácsi (3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

KTE: Thompson (8), Djeraszimovics (23/21), Pongó Má. (6/3),Dramicsanin (23/21), Karahodzsics (14). Csere: Molnár M. (2), Pongó Ma. (2),Wittman (19/15), Horváth K., Molnár D. Vezetőedző: Forray Gábor.

zte kte 093 a

Az első kosarat a ZTE szerezte a találkozón, ezzel először és utoljára vezetett a mérkőzés során. A vendég KTE jóval frissebbnek tűnt, és sok mozgással rendre tiszta dobóhelyzetbe kerültek játékosai. Az első öt percben tartotta a lépést ellenfelével a ZTE, de aztán a vendégek fokozatosan elhúztak. A hazaiak gyengén védekeztek és pontatlanul dobtak, fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között (12. p.: 11-21). A ZTE nem találta a ritmust, egyetlen játékosa sem nyújtott átlag felettit. A félidőben húsz pont volt a különbség a két csapat között. (20. p.: 21-41).

zte kte 046 a

Fordulás után sem sokat változott a játék képe, a hazaiak erőlködtek. Jellemző, hogy első hárompontosuk a 23. percben esett, Horváth Ákos szerezte. A bedobó még kettőt bevágott, de így sem sikerült a Zetének közelebb kerülnie. Állandósult a 20 pontos vendégvezetés (33. p: 43-63).

A találkozó hajrájában extrán dobták a három pontosokat a vendégek és előnyük tovább nőtt.

zte kte 016 a

Kevesen gondolták, hogy a ZTE kikaphat hazai pályán a KTE-től. A mérkőzésen egy összeszokott és egy igen csak alakuló együttest láthatott a közönség. A ZTE vereségét azonban csak az összeszokottság hiányára fogni nagy hiba lenne. A csapatban szereplő játékosok gyengén teljesítettek, senkit nem lehet kiemelni közülük.

zte kte 002 a

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: – Gratulálok a Kecskemétnek, nagyon jó ritmusban játszott. Mi nem tudtuk megvalósítani elképzelésünket. Végig jobbak voltak, előre kell néznünk, van feladatunk bőven.

Forray Gábor, a KTE vezetőedzője: – Kielemeztük a ZTE játékát, lezártuk a területet, nem engedtük lendületbe jönni játékosait. A második félidőben extrán is dobtunk. Minden dicséretem a hazai szurkolóké, akik 30 pont különbségnél is sportszerűen biztatták csapatukat.

Horváth Ákos, a ZTE játékosa: – Jobb volt a vendégcsapat, az első félidőben nálunk a motiváltsággal is gondok voltak. A másodikban a Kecskemétnek minden bejött, nekünk semmi. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, előre kell néznünk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy végig kitartottak mellettünk!

Fotó: Borda Menyhért