RudolfTamas1Az idei ultrafutó Spartathlon 246 km-es távjára több kanizsai, dél-zalai és a Kanizsai Futóklub igazoltja is nevezett a görögországi helyszínen, így a többszörös női győztes Lubics Szilvia mellett Rudolf Tamás, Sznopek József és Vágó Boglárka is ott volt a rajtnál.

Nos, a start előtt Sznopek sérülés miatt visszalépni volt kénytelen, Lubics, Rudolf és Vágó viszont nekigyürkőzhetett az embert próbáló távnak és feladatnak.

RudolfTamas1

A közel másfél napos erőpróba során Rudolf Tamás (képünkön) Leonidasz király szobrát 31.-ként pillanthatta meg 28:48:39 órás teljesítménye után, Lubics Szilviát, a korábbi háromszoros női győztest a célban úgy köszönthették futótársai, hogy összetettben 121. lett 33:18:52 órás idejével, míg a görögországi teljesítménypróbán a Kanizsa Futóklub igazoltjaként versenyző Vágó Boglárka 172. lett, az ő ideje 34:28:41 óra volt.